Díl V. - Smíření

11. května 2010 v 22:13 | Angélique |  Daphne (elfčiny osudy)
"Možná se zbytečně zabýváš něčím, co se vůbec nestane. A třeba je to všechno úplně jinak..." napadlo Aime, zatímco seděla spolu s Annis a Daphne na sluncem ozářeném kopci a snažila se vymyslet téma pro svou školní esej. Škola začala všem třem před několika dny a už teď bylo zřejmé, že šetřit je nebude. Hned v prvním týdnu dostaly dívky hromadu úkolů, jejichž plnění se rozhodly věnovat právě nadcházející víkend.
Daphne okusovala konec svého pera a usilovně přemýšlela o všem možném, krom své eseje. "Vůbec tomu nerozumím. Ten sen, všechny ty pocity, vědma...  Všechno je tak zamotané. A nejhorší je, že... Od té doby, co se mi ten sen zdál, mám pocit, že mi v životě něco chybí. Něco, čeho jsem si dřív ani nevšimla..." Daphne se zahleděla do dáli a Aime přestala psát.
"Co tím myslíš?" zeptala se.
"Nevím... Asi to není nic konkrétního. Jen takové podivné prázdno v duši."
Ve skutečnosti Daphne věděla přesně, co jí chybí. A nedokázala si vysvětlit, proč to před svými přítelkyněmi tajila. Snad proto, že o podobných věcech spolu nikdy nemluvily. Nebo možná - a ta možnost byla pravděpodobnější - se styděla za to, že cítí touhu po neznámé bytosti ze svého snu. Po bytosti, která bezesporu představovala zlo. Po někom, o kom vědma tvrdila, že útočí na nejčistší elfský cit. Chtěl jí snad někdo ublížit?
"Netušíš, proč vypuklo povstání lidí ze Severní říše?" vytrhl ji ze zamyšlení Aimin hlas. Zapátrala v paměti, než však stihla odpovědět, předešla ji Annis.
"Pravda, děkuji, Annis. Daphne? Měla bys začít se svou esejí."
"Cože? Ach ano, jistě." odpověděla Daphne zmateně a pustila se do psaní.

Hodiny strávené psaním esejí pomalu vystřídal nadcházející soumrak. Dívky se začaly pomalu chystat k návratu do údolí.
"Půjdu napřed, slíbila jsem, že se ještě zastavím u tety," sdělila Annis svým společnicím a rozloučila se.
"Daphne?" oslovila ji Aime. "Nechceš se ještě trochu projít?"
"Jistě, ráda." odpověděla Daphne.
"Tak... nechceš se přece jen svěřit?" začala po chvíli Aime.
"Svěřit? S čím?" odpověděla Daphne trochu zaskočeně.
"S tím, co tě trápí," vyložila Aime. "Celé odpoledne jsi jako ve snách, nesoustředíš se, nemluvíš... Jde skutečně jen o ten sen? Není v tom víc?"
"Mám strach, Aime," přiznala Daphne. "Mám strach, protože..." Vzdychla.
"Jen povídej, stojíme přece vždycky při tobě." Pobídla ji jemně Aime.
"Bojím se," začala Daphne, "protože to nevěstí nic dobrého. V tom snu jsem se musela rozhodnout mezi svými, mezi elfy a láskou. Vědma vykládala cosi o dávných sporech, dokonce snad válce... A já myslím, že to znamená jediné. Že se rozhodnu odejít s někým, kdo není žádoucí, a vyvolám tím válku."
Konečně to bylo venku a ten balvan na hrudi se trochu uvolnil. Daphne zhluboka vydechla.
"No," polkla Aime, "to jsou snad přece jen ukvapené soudy." Pak se usmála. "Podívej, tohle nemá cenu. Co se má stát, stane se. Ty se tím zcela zbytečně trápíš už teď. A dost možná neopodstatněle. Jsou to jen předzvěsti, vize... Sami jsme svými pány a rozhodujeme si o svém životě, já na osud nevěřím. Zato věřím, a všechno tomu napovídá, že nás čeká bezvadný rok, velmi zajímavý školní rozvrh a společenský život. A snad skutečně někoho potkáme, kdo říká, že ne? Možná se takový tvůj nový objekt nebude líbit tvým rodičům, a to je všechno. A vědma, koneckonců, nemá dar přesného vidění do budoucnosti, ne snad?" Rozpustile šťouchla Daphne do žeber a rozběhla se po svahu dolů. "Poběž, Daphne, ať jsme do tmy doma," volala na ni.
Rozběhly se dolů společně, ruku v ruce.

Následující dny se Daphne začala se svými pocity a neuspořádanými myšlenkami smiřovat. Emoce postupně vybledly a zbyl jen slabý otisk na duši. A škola teď všechny studenty příliš zaměstnávala, než aby si mohla dovolit přemýšlet tak, jako onen první víkend.
Dny se scházely a plynuly, až se slily v měsíc. Daphne se uklidnila a obrátila svou pozornost jinam. Vědma tvrdila, že nebude trvat dlouho, než se její osud začne naplňovat... Mezitím však uběhlo mnoho týdnů a v dívčině životě se nezměnilo vůbec nic.
Celou událost pustila z hlavy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama